pkk Terör Örgütü

pkk-teror-orgutu

pkk terör örgütü aslında şuan farkında olmasak da bizim hayatlarımızı doğrudan etkiler vaziyette. Bu etkilemesi ise zaten pkknın kendi istediği ve bizi yönlendirmek için kullandığı bir malzeme haline geliyor. Şimdi size bu etkilemeden ve bundan nasıl kurtulabileceğimizden bahsetmek istiyorum.

pkk Terör Örgütü ve Onun yancıları

Tek başına pkkyı anlamak mümkün değil. Bir bütün olarak pkk terör örgütü ve onun yanında ona destek veren diğer kuruluşları, örgütleri anlamak da gerekiyor. Bugün basit bir dernek kurmak için bile biz arkadaşlarımızla beraber milyon tane badireden geçiyoruz. Ha kurduk ha kuracağız diyerek sürekli telaş ve kurulum işlerinin tamamlanması için prosedürleri yürütüyoruz. Ama baktığımız zaman pkk gibi devasa bir terör örgütünün nasıl böyle ayakta durduğunu anlamak güç.

Yani baktığımızda devletimiz var gücüyle pkk terör örgütü ile savaşıyor, ona yapılan destekleri kesmek için elinden geleni yapıyor. Ama buna rağmen bu örgüt hala ayakta durabiliyorsa bunun altında da aslında hepimizin bildiği üzere çok daha yukarılardan bu örgüte maddi olarak destek geldiğini kesin olarak anlayabiliriz.

pkk Terör Örgütü Maddi destekleri

pkknın en temel para kaynağı mayıs 2016 tarihi için konuşursak; pyd ve Işid’e karşı mücadele bahanesiyle ABD’den aldığı madde destektir. Bu destek önceden daha gizli yollarla veriliyordu ancak şuan bu tarihte malum pkk sözde Işid’e karşı savaşıyor ya, o sebeple veriliyor. Halbuki ne Işid pkkya saldırıyor ne de pkk Işid’e. İkisi de karşılıklı oyun oynayıp uluslararası basında ve kamuoyunda pkkya sempati uyanmasını ve aynı şekilde İslam’a düşmanlık olmasını sağlamak için karşılıklı çalışıyorlar. Bu çalışmalar meyvesini ileride verecek. Şuan bu çalışmaların önüne geçmediği her saniye için Devletimiz bir kaç yıl sonra maalesef çok pişman olacak ancak şuan önlenmesi gereken daha önemli ve acil sorunlar olduğu için bu eğilmesi gereken soruna eğilemiyor.
Konumuza dönersek, pkk terör örgütü maddi olarak başlarda Rusya’dan, seksenlerin ortasından sonra ise ABD’den maddi destek aldığı bilinen bir durum. Kimsenin bunu inkar edeceğini düşünmem. Bu destek kimi zaman silah oldu kimi zaman para. Ama bu destekler açıkçası bizi ilgilendirmiyor. Çünkü bizler sıradan vatandaşlar olarak bu desteklerin önüne geçemeyiz. Gerektiği zaman kamuoyu oluşturabilmek için böyle bir desteğin her zaman varolduğunu bilelim bize yeter.

pkk Terör Örgütü Maddi kaynaklarından bizim önleyebileceklerimiz

Bu örgüt sadece ABD kaynağından beslenmiyor. Dışarıdan daha farklı organizasyonlar altında para toplasa da bu kanlı örgütün diğer kaynağı ise bizim kendi cebimiz. Bizim cebimizdeki parayla bize silah sıkıyor bunlar. Nasıl mı? İşte şöyle:
Bugün çay ocaklarından çoğumuz çay içiyoruz. Özellikle de kaçak çay olanlardan içiyoruz çünkü kaçak çayı seviyoruz. Ama adı üstünde, kaçak çay. Peki kim kaçırıyor bu çayı? Benim babamın oğlu kaçırmıyor. Bu çayı yine pkk terör örgütü sınırdan kaçırıyor. Bu çaylar İran’dan veya başka yerlerden kaçırılarak getiriliyor. pkk bu işten hiç azımsanamayacak bir para kazanıyor. Yani iki dakikalık çay keyfi bir kurşuna eşit kardeşim. Senin iki dakika çay keyfi yapman demek Mehmetçiğe fazladan sıkılan bir kurşun demek. Bu kaçak çayı bırakın artık.
Hekeza aynı şekilde kaçak sigara. Sigara fiyatları artınca çok rağbet görmeye başladı bu meret. Zaten sigarayı nasıl içtiğinizi anlamıyorum. O lanet olası dumanı içinize çekince elinize ne geçiyor aklım ermiyor. Allah bütün sigaraların belasını versin. Ama kaçak sigaraların iki kere versin. Kaçak olmasa bile hem kendine hem devletine zararı varken bir de kaçak sigara demek terör örgütünün yine önemli kaynaklarından biri demek. O sigarayı da pkk kaçırıyor. Sen yine iki dakika sigara keyfi yapacaksın diye bir kurşun fazla sıkılıyor Mehmetçiğe.
Diyebilirsin ki, ya ne olacak sanki iki cigara iki çay. kimse zengin olmaz bununla. Öyle bir zengin olunur ki kardeşim. Aklın hayalin almaz. Benim içmediğim iki sigarayla pkk mı bitecek? Diye soracak olursan da cevap vereyim: Evet bitecek. Çünkü her birimiz fertler olarak toplumu oluşturuyoruz ve bu toplum pkk terör örgütü için maddi destek sağlıyor gibi bir hal var. Sen içmezsen o içmezse öbürü içmezse pkk darbelerin en ağırını alacak.
Bununla beraber uyuşturucu piyasası da Ülkemizde bu terör örgütünün elinde. Bu örgüt bu piyasadan da çok fazla kazanıyor.

Bütün bunların ardından söylemek istiyorum ki; pkk terör örgütü aslında bizim içimizden çıkan bize benzeyen insanlar tarafından oluşturulmuş bir örgüt.
Gökten insanlar inip kurmadı bunu. O sebeple her birimiz yanındakine ve kendine sahip çıksın. Anlasın, anlatsın
Vesselam..

Önceki yazım olan pkk Kampları başlıklı makalede pkk kampları içinden merkez olarak görülen Kandil dağının stratejik durumunu ve Suriye/Kobani’deki pkk merkezlerini anlatmaya çalıştım. pkk terör örgütünün yeni merkezi olabilecek Kobani’yi açıkladım. Okumanızı tavsiye ederim.


Bir cevap yazın

İsim ve mail zorunlu değildir.

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.