Hakkımda

Son Güncelleme: 17 Aralık 2018

İstanbul Beyoğlu Kuledibi Hastanesinde 1993 Aralık 28’de doğdum.

O hastanenin önünden her geçişimde değişik düşüncelere kapılırım. Düşünsenize ben orada doğmuşum. Hayatımda gördüğüm, duyduğum ama hatırlamadığım ilk anılarım oraya ait. Orası bende her önünden geçişimde değişik duygular uyandıran bir yer.

Küçüklüğüm ve çocukluğum Kasımpaşa’da geçti.

Orada “sokak çocuğu” olmak ne demek çok iyi öğrendim. Eve girmez hep dışarıda oynardım. Kavga ettiğim de, sevdiğim de arkadaşlarım vardı. Güzel dostluklardı. Klişe olmasın ama ikibin doğumluların bilemeyeceği şeyler yaşadım. Tıpkı seksen doğumluların benim bilemeyeceğim şeyler yaşaması gibi.

Kasımpaşa’da otururken Kaptanpaşa İlköğretim Okulunda okudum. O okul da yıkıldı yerine İmam-Hatip yapıldı. Nispeten kirli bir okuldu. Değişik işler dönerdi. Hatta ben 3. sınıftayken okulun bahçesinde bir bıçak bulduğumu hatırlıyorum. Çalıların arasına gizlenmişti. Tabii küçüklük, korkudan bulduğum yere bırakıp kaçmıştım. Ama nasıl bir okul olduğunu anladınız siz.

Daha sonra Eyüp ilçesine taşındık. Şehit Öğretmenler ilkokuluna devam ettim. Bu bölgede doğru düzgün arkadaşım pek olmadı. Dışarı pek çıkasım da gelmedi o yüzden.  Çok nadir çıkardım dışarı. Okulumu da sevmemiştim. Bir kaç tanesi hariç sınıf arkadaşlarımı da sevmemiştim.

Liseyi Edirne-Keşan Yusuf Çapraz Anadolu Lisesinde okudum.

Oralara lise için gitmemin sebebi Anadolu lisesi istememdi. Daha doğrusu bana istetilmesiydi. Orada çok değişik anılarım, çok güzel kardeşliklerim oldu. Kaldığım yurt ve oradaki arkadaşlarım benim için çok özeldi. Çok güzel ve aynı zamanda çok zor anılar bıraktım orada. Benim olgunlaştığım ve hayata dair en büyük tecrübeleri kazandığım yer oldu.

Daha sonra üniversite olarak Yıldız Teknik Makine Mühendisliğini tercih ettim.

Burayı tercih etmemde hem abilerimin hem de araştırmalarımın etkisi oldu. Okulumdan ve özellikle arkadaşlarımdan çok memnunum ve çok sevdiğim bir mekan oldu benim için. Derslerim için ise aynılarını söyleyemeyeceğim. Dilleri olsaydı eğer derslerin, beni sevmediklerini söylerlerdi, tıpkı benim gibi.

Bir müteşebbis olmaya karar verdim.

Şu anda bir müteşebbis olarak web sitesi yapım ve tasarım alanında çalışan, ayrıca seo, sosyal medya, grafik tasarım gibi pek çok farklı iş kollarında hizmet veren, kısaca “Reklam Ajansı” diyebileceğimiz şekilde faaliyet gösteren, firmalarla ortaklık yapan bir kuruluş olarak TES Proje adıyla çalışmalarıma devam etmekteyim. Bu çalışmalarımı hem sosyal medyadan hem web sitem üzerinden takip edebilirsiniz.

 

Tevfik Gülep

Tüm yazıları kendime yazarım. Sen de dilersen benimle beraber okursun.

Vesselam