Terör Gerçekleri

teror-gercekleri

Terör gerçekleri deyince genellikle akla kripto gizli bilgiler gelir. Herkesin aslında içten içe bildiği ve duyduğunda “Tabii yaa, belliydi zaten..” dediği bilgiler olur. Ve genellikle bunlar pislik, akla hayale gelmeyen şeylerden ziyade bizim her güzn karşılaştığımız şeyler olur.

Peki nedir bizim bu Terör dediğimiz?

Biraz başından başlayalım. Terör kelimesi ilk olarak Fransız devriminden önce Fransız devrimini yapmaya çalışanlar için Kral ve taifesi tarafından verilen isimdir. Yani aslında terör dediğimiz faaliyetlerin temeli bugün medeni(!) diye tabir edilen batıdan gelmiştir. Bu tabir aslında ilk kullanıldığı yere bakarak ne kadar aşağılık faaliyet olduğunu görebiliriz. Çünkü Fransız devrimi dediğimiz olay özgürlük maskesi altında dinsiz, kapitalist aç gözlü kişiler tarafından yapılmış bir faaliyettir. Bugün her ne kadar konuşulmasa da batının bugünkü temelinin atıldığı devrim derinlemesine incelenmelidir.

Terör kelimesini öğrendik. Peki ya Terör gerçekleri?

Arkadaşlar terör nasıl ki batıdan doğduysa hala terör dediğimiz şey nerede gerçekleşirse gerçekleşsin ana toprağı olan batıdan hala süt emmektedir. bugünkü batı devletlerinin teröre olan bu desteğinden az sonra bahsedeceğim. Ama öncelikle batının bu kansızlığının sebebine değineceğim. Batının bu kansızlığının sebebi muhakkak ve muhakkak ki iki sebepten çıkar; İslam düşmanlığı veya para düşkünlüğü. Çünkü baktığınız zaman terör bugün Müslüman coğrafyasından başka bir yerde yok. Bunu sebebi sadece Müslümanların geri kalmışlığı mı yani? Hayır. Ya da mesela bir zamanlar IRA vardı İrlanda’da, İngilizlere ayaklandı. Ne oldu. Bir kaç sene sürdü bitti. Onların derdi de para idi. İspanya’da bugün hala sözde bir terör örgütü var. Konuşup video çekmekten başka bir şey yapmayan. Nasıl terör örgütüyse.

Alfabede harf bırakmamaya and içmiş olan PKK terör örgütü

Terör gerçeklerine gelecek olursak İslam coğrafyasındaki terör örgütlerinin istisnasız tamamı batı desteklidir. Bu destek kimi zaman direk oluyor. Mesela PYD örneğine bakarsak Amerika açık desteğini belirtiyor. Yani alfabede harf bırakmamaya and içip alfabedeki harflerin bütün değişik varyasyonlarını kendi bünyesinde toplama gayreti içinde olan PKK’nın kurduğu diğer örgütlerden biridir. Hoş PYD ile PKK’yı kuranlar aynı kişiler beraber kurulmuş örgütler ama bu başka bir mevzu.

Daha sonrasında ise Rusya’nın biz IŞİD’i bombalıyoruz diyerek IŞİD’e 3, Müslüman diye bellediğimiz örgütlere 300 bomba atmasını da dolaylı olarak yine hem PKK’ya hem IŞİD’e destek olarak sayabiliriz. Kaldı ki bunlar buzdağının görünen yüzü. Soruyorum size, hangi faaliyet para olmadan yürür? Kim bu teröristlerin para kaynağı. Bu kaynaklar dolaylı yollardan çeşitli bahanelerle bu örgütlerin eline geçmektedir. Bu kimi zaman uyuşturucu kanalıyla, kimi zaman kaçak sigara kanalıyla, ama aslında illegal yapılan her iş teröristlere yarar. Çünkü senin devletine vermen gerektiği halde vermediğin her kuruş devletinin zayıflamasına sebeptir. Bu zayıflık ne sana yarar ne başkasına. Teröristlerden başkasına yaramaz.

Kaldı ki bu bilinen desteklerin yanında bilinmeyen, teröristlere fayda veren o kadar iş var ki, mesela daha bugün haberlere düşen ilaç olayı. Doktorlar ve eczaneler sahte reçetelerle ilaç aklayıp onları daha sonra terör örgütlerine satıyorlar. Bu daha yeni ortaya çıktı. Olayın haberi için buraya tıklayabilirsiniz.

Terör amacına ulaşıyor mu?

Terör gerçekleri hakkında konuşurken acaba amacına ulaşıyor mu diye sormak lazım. Ama terörün amacı nedir ne değildir bunu başka bir yazıda ele almak dileğiyle, Allah’a emanet olun

Yorumlarınız benim için çok kıymetli. Lütfen kısa da olsa yorumlarınızı yapmayı ihmal etmeyiniz

Önceki yazımız olan Suriye Farkı başlıklı makalemizde Suriye ve diğer İslam coğrafyasında yaşanan olaylara batının tepkisi ve bizim tepkimiz arasındaki bir farkı ve Türkiye’nin sınavı kaybettiği bir noktadan bahsettik


Bir cevap yazın

İsim ve mail zorunlu değildir.

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.